Saveti
Renoviranje stana uz minimalne troskove
Pitali smo predstavnike firme za renoviranje Jugenterijer, postoje li jeftiniji nacini da se u stanu nesto promeni i da nam boravak u njemu nakon toga bude prijatniji i evo sta su nam odgovorili.
Vec posle nekoliko godina zivota u stanu osetimo potrebu da nesto u njemu promenimo, renoviramo ili ga adaptiramo. Kompletno renoviranje ili adaptacija stana zahteva velike novcane izdatke koje mnogi nisu u mogucnosti da sebi priuste cesto. Pitali smo predstavnike firme za renoviranje Jugenterijer, postoje li jeftiniji nacini da se u stanu nesto promeni i da nam boravak u njemu nakon toga bude prijatniji i evo sta su nam odgovorili.
Potrebno je samo da malo budemo kreativni.
Promenite mesto namestaju
Najjeftiniji nacin da adaptirate deo stana je da reanzirate namestaj koji vec imate. Ukoliko vam namestaj nije fiksiran i imate prostora u sobi, pokusajte da neke delove namestaja zamenite. Igrajte se malo kombinatorike, a pritom cete se i fizicki “razmrdati”. Mozete pokusati i da zamenite namestaj iz razlicitih prostorija.
Kupite nove sitnice za kucu
Finansijski ne mnogo zahtevan vid renovirananja stana moze biti kupovina sitnijeg namestaja (polica, stocic, tabure, …) i kucne dekoracije (ukrasni jastuci za pod ili krevet, prekrivac za krevet, jastucici za stolice, svece, kutija za nakit, vaza, korpa,…).
Promenite zidnu dekoraciju
Promena slika ili fotografija na zidovima takodje, moze biti jeftiniji nacin da ulepsate svoj stan ili kucu. Okacite po svom stanu vasa umetnicka dela! Nacrtajte neki apstraktni crtez, omiljeni pejzaz ili prve crteze svog deteta uramite i okacite po zidovima. Napravite izbor fotografija sa putovanja, kolaz najlepsih selfi fotografija i svoje uspomene izlozite iznad kreveta, komode ili u hodniku. Takodje, mozete pokusati da napravite i svoju skulpturu od elemenata koji su vam na raspolaganju (grane, sisarke, kamenje, stari delovi namestaja, stare carape, zica, staklene flase,..)
Dodajte novu rasvetu
Rasveta u stanu je jako bitan element. Adekvatnim osvetljenjem se takodje moze uticati na izgled i atmosferu u prostoriji. Promena svetlosnih elemenata u stanu ne mora biti finansijski zahtevna. Mozete pokusati da, dodavanjem nove podne ili zidne lampe, stavljanjem dimera (omogucava prigusivanje svetla) ili zamenom boje sijalice, uticete na atmosferu koju zelite da imate u svom domu i konacan efekat vaseg enterijera. Sitnim svetlosnim akcentima moze se sobi dati hladniji ili topliji efekat.
Okrecite stan u druge boje
Krecenje moze biti resenje da u relativno kratkom periodu od nekoliko dana bitno izmenite svoje okruzenje. Ako ne zelite da angazujete molera (i tako ustedite novac) mozete i sami kreciti. Ako se odlucite da sami krecite onda pre svega morate biti spremni da odvojite svoje vreme. Prvo je potrebno (ako niste ranije krecili) da se informisete kako se kreci (raspitajte se u farbari ili na internetu) zatim da nabavite materijal, pripremite prostoriju i polako krenete. Kao i svaka vestina, iskustvom se usavrsava i krecenje. Soba nakon krecenja izgleda kao da je nova, a ako jos promenite i boju zidova imacete utisak potpuno drugog prostora.
Navedene ideje za promene u stanu naravno mozete kombinovati (npr. okrecite spavacu sobu, promenite lampu u radnoj sobi, kupite dva nova ukrasna jastuka za namestaj u dnevnoj sobi i okacite u kuhinji decije crteze njihovog omiljenog voca i povrca) i doprinecete da deluje da je ceo stan renoviran. Na vama je da odlucite u skladu sa vasim finansijama koliko i sta biste menjali.