Tekstovi
Smeta vam miris duvanskog dima u sobi?
Neprijatan miris duvanskog dima koji se zadržava dugo u prostorijama u kojima se pušilo nije baš omiljeni miris većine ljudi. Jer soba koja miriše na duvanski dim ostavlja utisak kao da nije potpuno čista. Međutim, ništa lakše nego sobu potpuno nadimiti i ništa teže nego otarasiti se ovog neprijatnog mirisa, koji čak i nekim pušačima nije baš omiljen, a da ne govorimo šta o njemu misle nepušači.
Danas većina domova nema nekog diktatora koji će potpuno zabraniti paljenje cigareta u njegovom domu. Mada sigurno poznajete nekog ko ipak ne popušta pušačima, čak i da u svom domu nemate pušača, s vremena na vreme ćete morati da se pomirite s tim da će vaš dom biti preplavljen dimom. Malo veća grupa ljudi, vaših prijatelja, doćiće ovim ili onim povodom kod nas i bar neko od njih će „zapaliti“. Ukoliko dim uspete da zadržite samo u jednoj prostoriji, budite srećni.
Bilo da se u nekoj sobi cigarete puše često ili samo povremeno (pod uslovom da su u pitanju prave, a ne elektroncke cigarete) neminovno je da će čitava prostorija vrlo neprijatno mirisati. A kako se boriti protiv ovog nevidljivog neprijatelja?
Nekoliko saveta za ublažavanje neprijatnog mirisa duvanskog dima
Vrlo je teško potpuno ukloniti miris duvanskog dima. Neki kažu da to čak i nije moguće, dok drugi kažu da je moguće, ali da nije lako. U svakom slučaju, ako vam pomenuti miris smeta, a malo je verovatno da vam ne smeta i da uživate u njemu, probajte da ga neutrališete na neki od sledećih načina.
Soda bikarbona je, kažu, jedan od najboljih saveznika u borbi protiv neprijatnog mirisa nastalo sagorevanjem cigareta. S obzirom na to da će delovi sobe, poput kreveta ili tepiha za tili čas upiti dosta dima, obavezno se pozabavite njihovim čišćenjem. Iako ćete na internetu naći savete da i zavesu valja posuti sodom bikarbonom, verujte da je lakše da je operete. Dakle, pospite sodu bikarbonu po krevetu i tepihu, ostavite da prenoći, a onda ujutru detaljno usisajte.
Sirće je takođe dobro sredstvo za upijanje mirisa. Napunite jednu ili više posuda alkoholnim sirćetom i ostavite u zadimljenoj prostoriji. Dakako, nema ni sirće naročito plemenit miris, ali će brzo upiti dosta mirisa duvanskog dima.
I ugalj upija miris duvaskog dima. Kao i sirće, stavite ga u posudu i ostavite u „kontaminiranoj“ prostoriji. Izgleda čudno, ali „završava posao“
Pre nekoliko godina kod nas su neki pušači došli do zaključka da ne moraju da se bakću sirćetom, ugljem i sodom bikarbonom kako bi se rešili mirisa duvanskog dima u prostoriji. Jednostavno su prešli na elektronske cigarete. Jer elektronske cigarete ne emituju dim. Tečnost koju u sebi imaju elektronske cigarete se zagreva i pretvara u vodenu paru, tako da oni koji ih koriste u stvari u sebe ne uvlače dim, već vodenu paru. Naravno, određena količina te pare će završiti i u prostoriji, ali vodena para iz elektronske cigarete ne ostavlja nikakve štetne posledice ni na zdravlje, a naročito ne na enterijer vašeg doma. A u sebi mogu da sadrže nikotin i aromu duvana, tako da elektronske cigarete mogu bar da vam posluže kad vas mrzi da izađete na terasu.
Više informacija o tome kako mogu da vam pomognu elektronske cigarete pogledajte ovde.